регулировка фар

Перш ніж відрегулювати фари, необхідно накачати шини автомобіля з огляду на рекомендації виробника. Також необхідно переконатися в рівномірності навантаження авто. Якщо є несправність підвіски, через що положення автомобіля змінилося, перед регулюванням дуже важливо замінити непридатні деталі. Часто фахівці радять заповнити паливний бак наполовину або відповідно підвантажити автомобіль. Для правильності налаштування лампи у фарах повинні бути повністю працездатними і не мати видимих ​​пошкоджень, надійно закріплені в посадкових місцях, оскільки в іншому випадку рекомендації про те, як відрегулювати світло фар, не вирішать проблему.

Регулювання світла фар виконується в наступному порядку:

  1. Ненавантажений автомобіль слід встановити строго перпендикулярно до стенду на відстані 5,0-7,5 м, залежно від моделі (L). Наприклад, для автомобілів ВАЗ ця відстань повинна становити 5,0 м, а для BMW та Audi – рекомендована відстань 7,5 м. Як екран може бути придатна будь-яка стіна або невисокий суцільний паркан.
  2. На екран наноситься вертикальна лінія “0”, що лежить у площині симетрії машини. Зліва та праворуч від неї проводяться ще дві симетричні вертикальні лінії «1» і «2», які повинні збігатися з центрами лівої та правої фар відповідно.
  3. На висоті (h), що відповідає відстані центрів фар від землі, наноситься горизонтальна лінія «3», а нижче за неї на задане значення (S) регулювання фар (по шильдику на корпусі фари % наприклад : 1,0 % = 10 см /10 м) – лінія “4”.
  4. Коли підготовка буде завершена, увімкніть ближнє світло фар, відкрийте капот і починайте регулювання.
  5. Закриваючи по черзі кожну фару, перевірте розташування світлової межі щодо схеми регулювання, нанесеної на екран. Вона має проходити лінією «4», у своїй похилі відрізки повинні починатися у точках «Е».
  6. Якщо є розбіжності, тоді використовуємо регулювальні гвинти для зміни положення оптики до тих пір, поки пучки світла не збігатимуться із зазначеними вище значеннями. В основному ці гвинти розташовані на внутрішній частині фар. Один із гвинтів змінює регулювання нахилу фар, а другий піднімає або опускає похилу частину світлового пучка.
  7. Як виконати налаштування фар з роздільними лампами? Тут також все досить просто – регулювання відбувається окремо. На стіні відзначаємо центри фар далекого світла та малюємо відповідні вертикальні лінії. Потім їх треба з’єднати з горизонтальною лінією, при цьому зробити це потрібно вище за лінію «3» на 50 мм.

У цій статті ви дізналися, як правильно відрегулювати фари. Пам’ятайте, правильне налаштування фар – це не тільки ваша безпека, але й безпека зустрічних водіїв.