Автомобильный компрессор

Вирушаючи автомобілем у подорож або в ділову поїздку, необхідно заздалегідь підготуватися, купивши якісний компресор. Адже точно спрогнозувати, що станеться у дорозі, неможливо. Щоб перестрахуватися, слід підготувати необхідний інструментарій.

Одним з найважливіших атрибутів вважається автомобільний компресор. З його допомогою можна видалити надмірну вологу із силового агрегату після промивання або за кілька хвилин накачати колесо. Щоб отримати необхідний результат, слід відповідально підійти до вибору відповідного пристрою, попередньо вивчивши його технічні дані.

Основні різновиди автомобільних компресорів

Сучасні автомобільні компресори мають схожу конструкцію. До їх складу входить робочий циліндр певного об’єму. До нього приєднані манометри, а також електродвигуни. Але є деякі відмінності, що полягають в особливостях з’єднання.

Усі представлені на ринку автомобільні компресори розділені на кілька видів, кожен із яких має свої особливості.

Мембранні компресори для автомобіля

Мембранный компрессор

Якщо до складу пристрою входять мембрани, то для нагнітання необхідної кількості повітря виконуються поступальні та поворотні переміщення. Дані дії робить мембрана, встановлена ​​на поршні. Завдяки тому, що для виготовлення використовують гуму, вартість таких автомобільних компресорів невисока. Тому їхню покупку можуть здійснювати всі водії, незалежно від рівня доходу.

Але перед тим, як придбати мембранні компресори, слід ознайомитися і з деякими недоліками пристроїв:

  • Швидкість роботи такого обладнання щодо невисока. Тому деякі процеси слід виконувати значно довше.
  • Створити досить високий рівень тиску є проблематичним.
  • Деякі різновиди мембранних автомобільних компресорів починають поступово виходити з ладу за мінусової температури. Зумовлено це тим, що згодом гума стає менш еластичною, тим більше при мінусових температурах. Якщо ж мембрана стає жорсткою, вона досить швидко руйнується.

Щоб придбати недорогий мембранний компресор, слід оцінювати стан мембрани та додаткових комплектуючих.

Поршневі автомобільні компресори

поршневой автомобильный компрессор

Хоча мембранні моделі коштують значно дешевше, більшість автомобілістів намагаються купувати поршневі агрегати, тому що поршневі компресори славляться своєю надійністю. Зумовлено це тим, що такі моделі оснащені високоякісними поршнями. Все це сприяє тривалому терміну експлуатації пристрою.

Поршневі компресори представлені в широкому асортименті, але є кілька конструкцій, що користуються особливою шаною у автомобілістів. Найпопулярніший варіант – це міцне з’єднання шатуна поршня з валом електричного двигуна. При цьому майстри не використовують додаткові втулки, виготовлені з пластику, або шатуни. Завдяки тому, що використано саме таке з’єднання, ймовірність стрімкого виходу з ладу обладнання знижується.

Додатково поршень комплектується спеціальними кільцями з тефлону. Їх використання сприяє як збільшенню терміну експлуатації, так і суттєвому спрощенню обслуговування та ремонту виробу.

Оскільки кількість автомобільних компресорів досить велика, до вибору такого товару потрібно підходити відповідально. І для цього потрібно врахувати кілька ключових параметрів та характеристик.

Максимально допустимий тиск автомобільного насосу

Якщо купується компресор для стандартного легкового автомобіля, то можна вибрати модель з тиском в 2-4 атмосфери. Але професійні та досвідчені водії рекомендують купувати пристрої з більшими показниками (не менше ніж 7 атмосфер).

Щоб точно визначити максимально допустимий тиск, слід визначитися з призначенням і з особливостями використання пристрою. Це дозволить точніше визначити, що потрібно конкретному водієві.

Рівень продуктивності автомобільного компресора

Щоб правильно визначити необхідний рівень продуктивності, слід враховувати ціль та параметри колеса. Наприклад, для коліс діаметр яких становить 14 дюймів, підійде компресор, який перекачує за хвилину близько 40 літрів.

Для тих людей, які є власниками кросоверів, великогабаритного транспорту, потрібна продуктивніша модель автомобільного компресора. Оптимальна продуктивність для таких цілей – близько 70 літрів на хвилину.

Типи автокомпресорів за кількістю поршнів

Виробники випускають двопоршневі та однопоршневі моделі. Якщо діаметр колеса не перевищує 15 дюймів, можна користуватися класичними однопоршневими компресорами. Але їхнє активне застосування може стати причиною швидкого виходу з ладу. Крім того, згодом від такого обладнання надходить чимало шуму.

Більш зручні та продуктивні двопоршневі варіанти. Вони виділяються зручністю використання, простотою та мінімальним рівнем шуму.

Особливості підключення автомобільного компресора

Сучасні компресорні установки можна підключати безпосередньо до акумуляторної батареї або до прикурювача.

Досить надійним і зручним пристроєм вважається те, що підключається через прикурювач. Але реалізувати з його допомогою складніші роботи проблематично. Що ж до другого варіанта, то він підготовлений спеціально для потужних та надійних конструкцій. При використанні акумулятора можна суттєво знизити навантаження та збільшити термін активного використання пристрою.

Довжина шнура автокомпресора

При визначенні цього параметра слід здійснити невеликі вимірювання. Важливо, щоб було зручно діставати пристроєм до всіх коліс. Якщо людина є власником легкових транспортних засобів, то можна вибирати стандартні варіанти.

Оптимальна довжина шнура для власників кросовера чи вантажного транспорту – 5 метрів і більше.

Манометри в автокомпресорах

За допомогою даного пристрою можна швидко встановлювати основні показники тиску. Компресори для автомобілів, що випускаються сучасними виробниками, комплектуються не лише аналоговими, а й цифровими манометрами. Купуючи аналогові моделі, слід брати до уваги крок (оптимальний показник – 0,1 атмосфери). Періодично необхідно здійснювати перевірку та налаштування аналогових манометрів.

Цифрові манометри вирізняються підвищеним рівнем надійності, зручністю використання. Показники при цьому можна отримувати точніші.

Додаткові опції автомобільних компресорів

Щоб зробити вибір на користь надійного та багатофункціонального автомобільного компресора, слід звернути увагу на додаткові функціональні можливості та опції. Тепер є кілька нововведень:

  1. Сучасні моделі оснащені спеціальною опцією, суть якої полягає у поступовому відкачуванні повітря. Потреба в подібній функції може виникнути, якщо потрібно здути м’ячик або інший надувний виріб. Це дозволить правильно скласти його та легко транспортувати.
  2. Ще одне сучасне нововведення – це клапан, що стравлює. Це дуже важливо, якщо потрібно поступово знизити рівень тиску в шинах. Це особливо може стати в нагоді, якщо людина виїжджає за місто або планує переміщатися по іншому дорожньому покриттю.
  3. Не менш корисною стане і функція “автостоп”. Суть її у тому, що подача повітря припиняється, щойно буде встановлено необхідний показник тиску. Подібна функція сприяє продовженню терміну використання шин, дисків.
  4. Щоб знизити можливість перегріву, слід вибирати компресори, оснащені термореле. За допомогою даного пристрою можна мінімізувати не тільки перегрів, але і можливість виникнення інших проблем.
  5. Якщо планується використання компресора не тільки для накачування шин, слід придбати додатковий комплект перехідників і насадок. Це дозволить розширити перелік завдань, які можна виконувати з його допомогою.
  6. Деякі моделі комплектуються освітлювальними приладами. Це зручно, якщо потрібно провести певні роботи в нічний час. Зручніше купувати компресори зі світлодіодним підсвічуванням. Їх можна використовувати не лише у темний час доби, а й у сильний туман. При цьому жодних проблем у процесі експлуатації не буде.

Додаткові рекомендації щодо вибору автомобільного компресора

Купуючи автомобільний компресор, слід ретельно оглядати корпус. Від його стану залежить, як довго прослужить пристрій.

Важливо оцінювати матеріал, що використовується для виготовлення пристрою. Відповідальні виробники використовують матеріали, які не спалахують, не руйнуються при температурних коливаннях або при суттєвому навантаженні. Для конструювання корпусу часто використовують метал та деякі види сплавів. Додатково обробляють матеріал захисними спеціальними компонентами. Все це підвищує рівень міцності та збільшує термін експлуатації агрегату.

Відповідальні виробники надають сертифікати, за допомогою яких підтверджується факт проходження тестів та перевірок компресора.