poteyut okna 01 1

Чому потіє скло в автомобілі?

Однією з найпоширеніших проблем, з якою водії стикаються в холодну пору року, є запотівання скла автомобіля. Це може створити незручності та загрозу безпеці. Давайте розглянемо п’ять основних причин цього неприємного явища:

Конденсат у зимовий час

Взимку тепле повітря в салоні автомобіля взаємодіє з холодним повітрям зовні, викликаючи утворення конденсату на поверхні скла. Це призводить до інтенсивного запотівання.

Надлишок вологи під час дощів

Постійні дощі можуть призвести до надлишку вологи в салоні автомобіля. Увімкнена пічка недостатньо підсушує вологі поверхні, що сприяє запотіванню вікон. Використання гумових килимків може значно зменшити цей ефект.

Салонний фільтр у поганому стані

Засмічений або несправний салонний фільтр погано вловлює вологу, що в кінцевому підсумку призводить до запотівання скла.

Несправний клапан подачі повітря

Поломка клапана, що відповідає за надходження свіжого повітря в салон, може бути причиною запотівання. Іноді несправний також датчик, що регулює заслінку клапана.

Підтікання радіатора пічки

Якщо радіатор пічки підтікає, на поверхні скла можуть скупчуватися пари, а в салоні відчуватися запах антифризу або тосолу.
Крім того, не слід забувати про те, що пасажири в нетверезому стані можуть посилити проблему. Їхні видихувані пари спирту можуть додатково збільшити вологість у салоні, спричиняючи інтенсивне запотівання скла.

Як уникнути запотівання вікон автомобіля взимку?

Для запобігання цій незручній проблемі рекомендується розглянути придбання автомобіля з функцією підігріву стекол. Крім цього, важливо регулярно перевіряти роботу вентилятора і пічки. Для швидкого позбавлення від конденсату рекомендується вмикати пічку одночасно з вентилятором. Таким чином, система не тільки не буде циркулювати тепле повітря по салону, а й пропускати його безпосередньо з вулиці.

На сьогоднішній день на ринку автоаксесуарів представлено спеціальний засіб “антізапотеватель”, представлений у формі спрею. Для його застосування необхідно ретельно очистити і знежирити вікна. Однієї банки спрею, як правило, вистачає на два тижні використання.

Серед народних методів водії позитивно відгукуються про застосування піни та гелю для гоління. Наноситься на скло і ретельно втирається до повного вбирання. Цей метод дійсно ефективний. Тож, якщо у вас знову з’явився “чоловічий набір” у подарунок, саме час скористатися цим простим і дієвим засобом.

Що робити, коли скло запотіває восени?

Восени вологість повітря збільшується, і з цим пов’язане часте запотівання скла в автомобілі. Щоб запобігти цьому неприємному ефекту, рекомендується:

 • Забезпечити якісну вентиляцію салону. Регулярно провітрюйте внутрішній простір вашого автомобіля, особливо після дощу або вологої погоди.
 • Використовувати додатковий вентилятор для заднього скла. Скористайтеся додатковим вентилятором, який працює від прикурювача, щоб прискорити процес просушування заднього скла.
 • Регулярно міняти салонний фільтр. Перевіряйте стан салонного фільтра та міняйте його своєчасно, щоб забезпечити ефективне вловлювання вологи.
 • Уникати залишення вологих речей у салоні. Не залишайте в машині вологі предмети, як-от парасольки або одяг, щоб уникнути додаткової вологи в салоні.
 • Усувати вологу на килимках та інших елементах салону. Підтримуйте сухість у салоні, регулярно видаляючи вологу з килимків та інших поверхонь.
 • Проводити профілактичну сушку салону. Періодично проводьте профілактичну сушку салону автомобіля, особливо якщо стикаєтеся з підвищеною вологістю.

Ефективним способом швидко позбутися конденсату на склі автомобіля є відкривання вікон. У дощову погоду для цього можуть стати в нагоді дефлектори вікон, які допоможуть запобігти потраплянню вологи до салону машини і поліпшать циркуляцію повітря в автомобілі. Ці прості кроки допоможуть вам зберегти видимість і комфорт у салоні в осінній період.

Як позбутися конденсату на склі автомобіля?

Для ефективного очищення автомобільних вікон від запотівання слід дотримуватися кількох простих кроків:

 • Для очищення бічних і лобового скла активуйте опалення салону, направивши потік теплого повітря на скло машини. Однак, особливо важливо бути обережним взимку, щоб уникнути впливу гарячого повітря на замерзле скло, що може призвести до його тріщин.
 • В умовах дощу обдуйте автомобільні вікна злегка теплим або прохолодним повітрям. Температура повітря практично не вплине на результат, але це допоможе уникнути скупчення вологи на склі.
 • Для запобігання запотівання заднього вікна рекомендується вмикати обігрів заднього вікна відразу після запуску двигуна.
 • Проводьте очищення скла від конденсату ще до того, як пасажири сядуть у салон автомобіля. Це дасть змогу швидше позбутися слідів запотівання.
 • Багато автомобілів оснащено функцією рециркуляції салонного повітря, яка дає змогу швидко очистити скло від конденсату і запобігти його запотіванню під час поїздки.

Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви зможете ефективно боротися з конденсатом на склі вашого автомобіля і забезпечити безпеку та комфорт під час водіння.

Порада експерта

Багато водіїв, стикаючись з необхідністю очищення переднього скла від снігу і льоду в холодні зимові дні, часто вдаються до використання двірників. Однак, після кількох помахів щіток, на поверхні скла часто з’являються небажані подряпини. Для дбайливого догляду за склом в умовах морозів і снігопадів, рекомендується використовувати спеціальні незамерзаючі рідини, призначені для швидкого відтавання льоду. Просто розпиліть її на скло і почекайте кілька хвилин, перш ніж вмикати двірники. Таким чином, можна ефективно і безпечно позбутися залишків льоду, не пошкоджуючи поверхню скла.