opel logo

Понад 150 років на світовому ринку автомобільних послуг існує компанія Adam Opel AG. Сьогодні вона є вагомою частиною гігантського автомобільного концерну General Motors, який традиційно визнається найбільшим у світі. Opel користується світовою славою розробника комфортабельних та надійних автомобілів, що однаково добре підходять для ділових поїздок та тривалих подорожей. Як будь-яка дійсно хороша компанія, Adam Opel відрізняється власним стилем, тому в моделі 1962, 1991 або 2008 однаково добре впізнається опель.

Adam Opel

Батьком торгової марки Opel є талановитий німецький інженер та великий фабрикант Адам Опель (Adam Opel), який народився 9 травня 1837 року в маленькому містечку Рюссельсхайм під Франкфуртом. А історія компанії починається ще в XIX столітті, коли молодий 25-річний Адам Опель повертається після п’ятирічної подорожі Європою на батьківщину, Німеччину. Завітавши до Паризької виставки, юнак загорівся ідеєю власноруч зібрати швейну машину. Після повернення в Рюссельсхайм йому це вдається і в 1862 Адам Опель відкриває фабрику, що займається виробництвом швейних машинок. Будучи справжнім винахідником, вже через 24 роки Опель налагоджує випуск велосипедів – новинки, так само поміченої ним під час подорожей Європою. При створенні велосипеда він використовує колесо з шинами, накачаними повітрям, що на той час стало унікальним інженерним рішенням. Саме в ті роки на фірмовій емблемі, що прикрашав рульову колонку велосипедів марки Opel, вперше і з’явилося слово Blitz (блискавка) поряд з ім’ям богині Victoria, що означало як «блискавична перемога». Перші автомобілі компанія почала випускати у 1899 році, на жаль, вже після смерті Адама Опеля. Для цього було укладено контракт із розробником Ф. Луцманном та перші автомобілі вийшли під маркою «Opel-Lutzmann».

Opel LutzmannАвтомобілі системи Opel Lutzmann мали одноциліндровий двигун об’ємом 1,5 л потужністю 4 л.с., який встановлювався ззаду. Двомісний екіпаж розвивав швидкість до 20 км/год., і 1900 року брати Опель вперше беруть участь у автогонках. Перший легковий автомобіль власної розробки фірма Adam Opel представила на автомобільній виставці наприкінці 1902 року в Гамбурзі. Ця модель мала двоциліндровий мотор 1,9 л потужністю 12 к.с. і двоступінчастою коробкою передач з ручкою перемикання швидкостей, встановленої на рульовій колонці. Напередодні світової економічної кризи 1929 року General Motors викуповує 80% пай у компанії Adam Opel. Після закінчення війни компанія з успіхом завойовує світовий автомобільний ринок і з того часу не здає своїх позицій.

Opel Kadett EУ 1962 році з’являється модель Opel Kadett розроблена спільно з General Motors, яка моментально завоювала серця мільйонів автолюбителів. Вона настільки сподобалася суспільству, що компанія фактично так і не припинила її виробництво, проте перейменувала 1991 року в opel astra. Сьогодні цей автомобіль випускається у різних версіях – седан, хетчбек, універсал і добре підходить як бізнесменові, так і класичному батькові багатодітної родини. Марка має розгалужену мережу обслуговування, доступний і широкий вибір деталей, що підлягають ремонту або заміні.

Салон автомобіля просторий, але комфортний, двигун потужний, але при цьому економічний, а система безпеки максимально надійна. Як бачимо, Adam Opel AG не відходить від початкової ідеї, яка полягала у поєднанні кращих напрацювань сучасності та збереженні універсальності. За всю свою історію німецька компанія Adam Opel AG випустила понад 30 мільйонів легкових, комерційних та вантажних автомобілів понад чотириста різних моделей та модифікацій. Сьогодні на європейських заводах компанії виробляється близько чверті всіх легкових автомобілів, що випускаються у Німеччині.