советы по уходу за автомобилем

Кілька важливих рекомендацій щодо догляду за автомобілем

Машина – це щоденний спосіб пересування практично всіх людей. Його експлуатація також вимагає уважного догляду та не терпить зневажливого ставлення. Мало хто знає, але кілька звичайних речей можуть у кілька разів збільшити термін служби вашого автомобіля. За допомогою цієї статті, ви згадаєте або дізнаєтеся про кілька дій, які сприятливо впливають на вашу машину. Наші висококваліфіковані фахівці виділяють чотири важливі тези:

  1. Своєчасна заміна гуми;
  2. Регулярне відвідування автомийки;
  3. Своєчасне технічне обслуговування;
  4. Прибирання в салоні та чищення амортизаторів.
  5. Регулярна заміна моторного масла

Розглянемо кожен варіант докладніше.

Своєчасна заміна гуми

Своєчасна заміна гуми – це дуже важлива дія, яка повинна проводитися посезонно, а також частіше, якщо гума швидко зношується від далеких або частих поїздок. Рекомендовано не нехтувати цим моментом у житті вашого авто, оскільки він дуже впливає не тільки на вашу безпеку, але і працездатність транспорту. Наприклад, якщо ви пересуватиметеся на зимовій гумі в теплі пори року – вона швидше зношуватиметься, а також стане наслідком некерованості, втратить всі свої властивості, які здавалися такими прекрасними взимку.

Регулярне відвідування мийки

Регулярне відвідування миття – це ще один головний процес у житті кожного автомобіля. Це питання більш актуальне в зимові періоди часу. Тоді дорожнє покриття обдається різними речовинами, сіллю, щоб знизити до мінімуму ковзання та замерзання поверхні. Проте в теплий час ваш автомобіль на кожному кроці осягає бруд, кіптяву та інші небажані фактори. Всі ці моменти прямо впливають на фарбування, а також саму структуру кузова автомобіля. Щомиті вони роз’їдають поверхню підштовхуючи її до іржі та корозії.

Своєчасне технічне обслуговування

Своєчасне технічне обслуговування – це бездоганний лідер, яким точно не варто нехтувати. Кожен автомобіль має планове ТО, під час якого перевіряються абсолютно всі деталі та елементи на продуктивність. Дуже важливо вчасно визначити проблему, щоб уникнути більш глобальних наслідків, які вони несуть за собою. Витратні матеріали, такі як: олії, фільтри, прокладки – вимагає уважності та своєчасної заміни.

Прибирання в салоні та чищення амортизаторів

Прибирання в салоні та чищення амортизаторів – це потрібна частина догляду автомобіля не тільки з естетичної точки зору, але і технічної. Пил осідає на поверхні, проникає в начинку салону, накопичується і викликає неполадки різного ступеня складності. Амортизатори втрачають свої властивості, коли бруду стає дуже багато. Купи та інші дорожні нерівності щомиті стають більш відчутними. Не лінуйтеся, доглядайте ці елементи і самі переконайтеся в важливості справної амортизації під час їзди.

Регулярна заміна моторного масла

Чому це важливо: кожен автовиробник у посібнику до машини (або у сервісній книжці) вказує рекомендовані умови для планової заміни масла у двигуні. Якщо раніше майже всі автовиробники радили міняти олію кожні 10000 км, то сьогодні для багатьох сучасних автомобілів – кожні 12000-15000 км. Але ми не рекомендуємо вам прислухатися до подібних порад. Краще змінюйте масло в двигуні по-старому – кожні 8000-10000 км. Особливо якщо ви переважно використовуєте автомобіль у місті (пробки, часті зупинки на світлофорах, короткі поїздки тощо).

У цьому режимі руху масло краще взагалі міняти по мотогодин, а не по кілометражу. Адже порівняйте, скільки ви проїдете кілометрів за 1,5 години порожньою дорогою заміського шосе зі швидкістю 100 км/год і який кілометраж проїдете, сіпаючись, у пробці за цей час. Погодьтеся, різниця в наявності.

4А тепер уявіть, скільки годин пропрацює двигун, якщо ви щодня стоїте у пробці та проїжджаєте невелику відстань. У такому режимі 10К кілометрів ви наїздите дуже швидко. А ось моторне масло втратить свої властивості ще задовго до того, як одометр відрахує чергову десятку тисяч кілометрів. Так що візьміть собі за правило міняти олію якнайчастіше. Якщо є можливість, змінюйте кожні 8000 км.

Також будьте уважні до вибору моторної оливи. Не використовуйте дешеві оливи сумнівної якості. Купуйте масло тільки в перевірених магазинах (читайте відгуки в Мережі або прислухайтеся до думки свого автомеханіка).

Не варто цього робити: вашому автомобілю потрібна олія, щоб не тільки змащувати двигун. Масло також виконує функцію охолодження двигуна, а також має миючі властивості, які дозволяють очищати внутрішні компоненти двигуна від нальоту, нагару і т. п. Для ефективного змащення двигуна необхідний певний обсяг масла. На жаль, іноді в деяких машинах вже із заводу є жор масла. Тобто поступово рівень оливи йде на мінімум.

У результаті автовласники змушені підливати моторне масло між ТО. Також частою причиною зниження рівня масла в двигуні є витік/протікання і, звичайно ж, знос поршневої системи.

Тому кожен автовласник повинен стежити за рівнем оливи у двигуні, перевіряючи його щомісяця.

У разі масложеру (тобто масло йде) необхідно зробити діагностику двигуна.

Висновки

Елементарні дії забезпечать тривале життя транспорту.

Кожен поважаючий себе автолюбитель зобов’язаний самостійно проводити ці процедури або звертатися до відповідних компаній. Настійно рекомендуємо не нехтувати рекомендаціями, адже вони є прямим наслідком довголіття вашого транспорту. Сумніваєтесь? Спробуйте деякий час містити в нормі дані тези і всі ваші сумніви зваляться.