тормозная жидкость когда менять

Гальмівна рідина – спеціальна речовина, що має певний склад і щільність, необхідних для роботи гальмівних систем гідравлічного типу в автомобілі. Вона не звужується, що дозволяє видавити штоки гальмівних циліндрів при натисканні на педаль і розтиснути гальмівні колодки.

Властивості гальмівної рідини

Для безвідмовної роботи всієї системи гальмування за будь-яких кліматичних умов, незалежно від типу водіння (включаючи екстремальне), рідина повинна мати наступні властивості:

  • об’єм та щільність не змінюються під впливом тиску;
  • не замерзає;
  • не закипає та не випаровується;
  • не вступає в реакцію з гумовими та металевими елементами;

Крім цього, вона повинна виконувати функцію змащення, оскільки ніякі інші змащувальні речовини не можуть брати участь у роботі гальмівної системи.

Види гальмівної рідини

Класифікація гальмівної емульсії ґрунтується на в’язкості та температурі кипіння. Останній параметр повинен вказуватися окремо для «сухої» рідини і для вологи, що містить, до 3,5 %. В’язкість прописана в умовах низьких температур (-400 С) і високих (+1000 С).

Емульсія DOT 3 на гліколевій основі характеризується низькою ціною, але має високу гігроскопічність і температуру кипіння 2050 С. підходить для машин «епохи москвичів та запорожців», у яких швидкість руху та температура нагріву гальмівних барабанів відносно невисока.

Гальмівна рідина ДОТ 4 в основі містить гліколь. Хімічно нейтральна, гігроскопічність низька, температура “сухого” кипіння – 2300 С, “вологого” – 1800 С. Підходить для всіх сучасних машин, крім спортивних модифікацій.

DOT 5 створена на основі силікону, повністю хімічно нейтральна, середньо гігроскопічна, температура “сухого” кипіння – 2600 С. Підходить для всіх сучасних іномарок стандартної потужності.

Рідина DOT 5.1 виготовляється на полігліколевій основі, кипить при температурі 2750 С, застосовується в гальмівних системах машин із надпотужними двигунами.

Коли і чому потрібна заміна гальмівної рідини

Термін служби гальмівної рідини 2 роки або 20 000 км пробігу автомобіля. Причин її заміни дві.

  1. Незважаючи на відносну герметичність гальмівних систем, в них все-одно потрапляє деяка кількість вологи. Змішуючись з емульсією, вода значно знижує температуру її кипіння, що погіршує якість гальм, подовжує гальмівний шлях і може спричинити аварію.
  2. У процесі роботи гальмівних циліндрів відбувається стирання ущільнювачів, манжетів та ін., що призводить до забруднення рідини (вона темніє) та погіршення ходу штоків.

Купуйте тільки сертифікований товар і пам’ятайте, що своєчасна заміна гальмівної рідини – запорука безпеки на дорозі.