Как проверить наличие ДТП перед покупкой машины

Щоб якнайшвидше продати транспортний засіб, більшість покупців в описі прикрашають стан автомобіля. Більшість недомовляють про попередні аварії, оскільки це знижує кількість охочих придбати машину. Наслідки незнання історії автомобіля може зіграти злий жарт із його новим власником. Власник новопридбаного ТЗ може зіткнутися з такими проблемами:

  1. Деформація кузова; зниження його жорсткості;
  2. Використання шпаклівки для маскування вм’ятин;
  3. Проблеми з електронікою у “утопленців”;
  4. Заміна оригінальних деталей на дешеві;
  5. Неякісне фарбування, яке може злізти;
  6. Через кривий кузов скла стають негерметичними.

Через серйозні аварії знижується безпека відновленого транспортного засобу. Найменша опірність металу можливому удару знижує шанси на виживання водія та пасажирів у гіпотетичній аварії. Щоб уникнути всіх цих наслідків, ретельно вивчайте стан авто та його історію.

Зовнішній огляд

Перед виїздом на огляд транспортного засобу повідомте продавця, що перевірятимете кузов товщиноміром. Якщо власник буде проти цього, це очевидна ознака, що з машиною щось не чисто. Товщиномір – невеликий портативний пристрій, який вимірює відстань від зовнішньої оболонки лакофарбового покриття до металу. Якщо на певному місці кузова надто великі чи нестандартні показники датчика, значить деталь під товщинометром перефарбовувалася або шпаклювалася.

Косметична фарбування через невеликі вм’ятини і подряпини – норма для авто. Куди серйознішою проблемою є виявлення шпаклівки на дверних та віконних стійках або на даху. У першому випадку можливе порушення геометрії кузова. У другому — машина переверталася, була у кюветі.

Товщинометр можна купити в будь-якому інтернет-магазині з продажу запчастин для автомобілів, китайському інтернет-аукціоні або на ринку. Якщо пристрою немає під рукою, а вам потрібно виїхати на огляд машини, візьміть із собою звичайний магніт для холодильника. Якщо прикласти слабкий магніт до місця, де багато шпаклівки, він не прилипне до поверхні. Товщину фарби в такий спосіб виміряти не вдасться.

Діагностика на СТО

Приженіть машину на діагностику до сервісного центру. Фахівці, які займаються ремонтом та обслуговуванням автомобілів, допоможуть однозначно визначити стан автомобіля. Якщо серйозна ДТП мала місце, вам розкажуть про зразковий характер аварії. Також ви дізнаєтесь про можливі наслідки при подальшій експлуатації. Діагностика допоможе визначити, чи варто купувати битий автомобіль чи його обслуговування буде недоцільним.

Професійно приховані дефекти можуть бути непомічені співробітниками сервісу. Щоб отримати додаткові відомості про стан машини, використовуйте послуги для перевірки історії транспортних засобів по базах ДІБДР.

Перевірка за базами

Перевірку автомобіля за базами ДІБДР через спеціалізований інтернет-сервіс можна проводити до огляду транспортних засобів. Так ви зможете дізнатися, чи реєструвалася дорожньо-транспортна пригода у минулому. Також це допоможе визначити кількість власників авто та дізнатися зразковий пробіг.

Якщо один із власників транспортного засобу уникнув оформлення ДТП, це не відобразиться у результатах аналізу історії автомобіля. Зважайте на це під час покупки та використовуйте комбінацію з іншими способами перевірки.

Звертайте увагу на ціну та опис автомобіля. Занадто низька вартість без вказівки причини – перший сигнал до того, щоб перевірити машину ретельніше.