tdi

Бензинові автомобілі, як і раніше, є кращим вибором, коли справа доходить до покупки автомобіля. Так було завжди у нашій країні. В першу чергу це відбувається тому, що бензин більш доступний, ніж дизельне паливо, двигун прогрівається швидше, прискорення більш плавне, сам агрегат менш шумний і екологічно чистіший. При цьому не варто забувати, що автомобіль із бензиновим двигуном традиційно має нижчу вартість. Сьогодні деякі «традиційні» моменти у протистоянні ринку бензинових та дизельних авто все ще залишаються в силі, а деякі позиції у дизельних агрегатів різко змінилася на краще.

Дослідження та технологічні інновації дали дизельним двигунам “друге дихання”, сильно їх змінивши. Більшість нових дизельних двигунів використовують мікрокомп’ютери та датчики для усунення диму, вібрацій, проблем із повільним розгоном та шумом. З того часу, як у 80-х роках американські автовиробники продавали ненадійні, брудні та шумні дизельні автомобілі (на відміну від їхніх європейських колег), покупці автомобілів у США досі шкодують, що придбали авто з дизельним двигуном. Але, сьогодні, дизельні двигуни стали набагато чистішими, вони потужніші і набагато економічніші. Що приводить нас до питання: чи слід покупцю автомобіля вибирати автомобіль не з бензиновим, а з дизельним агрегатом?

Давайте розглянемо переваги володіння дизельним автомобілем. З цінами на бензин, що постійно зростають, власники автомобілів вже почали більше думати про довгострокові вигоди, ніж про короткострокову перспективу, і тут дизельний двигун істотно виграє у свого бензинового «колеги». Згідно з дослідженням, проведеним NRMA Motoring & Services, керування транспортними засобами з дизельними двигунами може знизити загальне споживання палива до 33%, порівняно з тими ж автомобілями, що працюють на бензині. Зі зменшенням витрати палива, необхідність заповнювати бак зводиться до мінімуму в дизельних двигунах. Хоча можна стверджувати, що протягом останніх кількох років дизель коштував дорожче, ніж бензин (якщо порівнювати А-92 і ДП) і це може звести нанівець або компенсувати деякі розрахунки, але якщо використовувати авто щодня,

Бензинові двигуни, безумовно, дають вам краще прискорення, але дизель виграє за рахунок більшого моменту, що крутить. Оскільки дизельні двигуни мають нижчі максимальні діапазони обертів за хвилину, як правило, вони повільніше розкручуються, але при цьому мають вищі показники моменту, що крутить. Для тих, хто не знайомий з моментом, що крутить: крутний момент – це те, що дає відчуття потужності, яке приходить, коли ви тиснете ногою на педаль, за кермом потужного автомобіля або рухаючись по шосе. Маючи велику потужність і момент, що крутить, дизельні двигуни ідеально підходять для тих, хто любить завантажити свої автомобілі «за повною програмою» і вирушити в подорож.

Дизельний двигун має більш високий ступінь стиснення (20:1 для типового дизельного двигуна порівняно з 8:1 для типового бензинового двигуна), отже, вони є важчими, ніж бензинові двигуни, що в переказі на гроші означає збільшення ціни автомобіля. Але додаткова ціна, заплачена за автомобіль, паливо та технічне обслуговування зрештою окупиться. Якщо ви плануєте купити модернізовану модель в обмін на існуючий автомобіль, то дизель є явно кращим варіантом, адже амортизація краще дизелів, ніж бензинових машин. Згідно з дослідженням, проведеним ALG, компактні дизельні автомобілі в ціні знижуються на 37% після 36 місяців використання, тоді як для бензинових автомобілів цей показник знаходиться в районі 47%.

У минулому були сумніви щодо надійності дизельних моделей, їх шуму, викидів і доступності палива. Тепер цього нема. Дизельні автомобілі все ще вимагають регулярного технічного обслуговування (заміни масла, свічок розжарювання, фільтрів тощо), але це не є чимось незвичайним, та й ремонт капітальний цим двигунам можна не робити раніше ніж через 400 000 км.

У той час як гібридні автомобілі є найкращим вибором для тих, хто любить екологічно чистий автомобіль, то в порівнянні з бензиновим агрегатом, дизельний, безумовно, найкращий варіант, тому що він спалює менше палива, отже, викидає менше СО2. У будь-якому випадку приймати рішення Вам – який автомобіль купувати, але врахуйте, що дизельні двигуни вже давно є досконалими механізмами, точно не гірше бензинових.